Medaljører i norske og internasjonale mesterskap

Hovedmesterskapet

Gull
2005 Martin Rypdal (100m)
2006 Martin Rypdal (100m)

Sølv
2003 Martin Rypdal (100m)
2004 Martin Rypdal (100m)
2005 Martin Rypdal (200m)
2008 Henrik Johnsen (100m)
2008 Henrik Johnsen (200m)
2015 Vilde Lundin (kappgang 3000m)
2016 Vilde Lundin (kappgang 3000m)
2017 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m)

Bronse
1978 Jim Johansen (5000m)
1978 Jim Johansen (10000m)
2002 Martin Rypdal (100m)
2004 Martin Rypdal (200m)
2015 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m)
2016 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m)


Stafett-NM

Gull
2008 Stafettlaget 4x100 MS (M. Rypdal, H. Johnsen, E. Leer, K. Falkegård)

Sølv
2008 Stafettlaget 4x100 KS (M. Hartvedt, K. Gjerstad, R. Kjerstad, E. Nilsen)

 

NM innendørs

Gull
2004 Martin Rypdal (60m)
2005 Martin Rypdal (60m)
2005 Martin Rypdal (200m)
2005 Stafettlaget, herrer (4x200m) (M Rypdal, R Rypdal, H Johnsen, K Falkegård)
2006 Stafettlaget, herrer (4x200m) (M Rypdal, K Falkegård, R Rypdal, H Johnsen)
2007 Stafettlaget, herrer (4x200m) (M Rypdal, R Rypdal, K Falkegård, H Johnsen)
2010 Martin Rypdal (60m)
2016 Fredrik Vaeng Røtnes (5000m kappgang)
2018 Fredrik Vaeng Røtnes (5000m kappgang)

Sølv
2004 Kjetil Falkegård (60m)
2005 Kjetil Falkegård (60m)
2006 Martin Rypdal (60m)
2006 Martin Rypdal (200m)
2007 Henrik Johnsen (60m)
2008 Henrik Johnsen (60m)
2010 Stafettlaget, herrer (4x200m) (K Falkegård, M Rypdal, N Bjerkan, M Vold)
2014 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m)
2015 Vilde Lundin (kappgang 3000m)
2015 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m)

Bronse
2004 Kjetil Falkegård (lengde)
2007 Martin Rypdal (60m)
2008 Rasmus Rypdal (60m)
2014 Vilde Lundin (kappgang 3000m)


Landeveisløp

Gull
1975 Henry Olsen (maraton)
1975 Henry Olsen (25 km)
1976 Henry Olsen (maraton)
1983 Kjell Åge Gottvassli (maraton)
1985 Atle Joakimsen (maraton)
1986 Atle Joakimsen (maraton)

Sølv
1976 Henry Olsen (25 km)
1977 Henry Olsen (maraton)
1977 Henry Olsen (25 km)
1978 Henry Olsen (maraton)
1983 Atle Joakimsen (maraton)

Bronse
1972 Henry Olsen (25 km)
1974 Henry Olsen (25 km)
1984 Atle Joakimsen (maraton)
1985 Kjell-Åge Gottvassli (maraton)

 

NM i kappgang (utenfor hovedmesterskapet)

Gull
2015 Vilde Lundin (kappgang 5 km landevei)
2016 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 10000m)
2017 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 10000m)

Sølv
2014 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 10000m)
2014 Vilde Lundin (kappgang 10 km landevei)
2015 Vilde Lundin (kappgang 10 km landvei)
2015 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 10 km landevei)

Bronse
2014 Vilde Lundin (kappgang 5000m)
2016 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 20 km landevei)

NM/UM i terrengløp

Bronse
1985 BUL Tromsø (Atle Joakimsen, Kjell-Åge Gottvassli, Enok Simonsen) (20 km lag MS)
2018 Jesper Lundin (4 km G16)


Juniormesterskap

Gull
1978 Geir Vollstad (høyde)
2000 Martin Rypdal (100m)
2000 Martin Rypdal (200m)
2002 Martin Rypdal (100m jr22)
2008 Henrik Johnsen (100m jr22)
2008 Henrik Johnsen (200m jr22)
2013 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m jr19)
2014 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m jr19)
2015 Vilde Lundin (kappgang 3000m jr19)
2015 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m jr19)
2016 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m jr22)
2017 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 5000m jr22)

Sølv
1984 Tor Børge Lekang (10-kamp)
1985 Tor Børge Lekang (400m hekk)
2002 Martin Rypdal (200m jr22)
2005 Rasmus Rypdal (100m jr22)
2005 Rasmus Rypdal (200m jr22)
2005 Henrik Johnsen (200m jr19)
2005 Elin Holien (høyde jr22)
2006 Rasmus Rypdal (100m jr22)
2007 Henrik Johnsen (100m jr22)
2007 Henrik Johnsen (200m jr22)
2013 Nikolai Bjerkan (100m jr22)
2014 Vilde Lundin (kappgang 3000m jr19)
2015 Knut Wang Ørjavik (kappgang 5000m jr19)
2016 Vilde Lundin (kappgang 3000m jr19)
2017 Erik Folkow (400m jr22)

Bronse
1992 Hege Solbakken (100m hekk)
1993 Kjetil Theodorsen (høyde)
1996 Eirin Holte (200m)
2001 Njål Kvendseth (100m)
2001 Njål Kvendseth (200m)
2006 Karen Gjerstad (400m hekk jr22)
2006 Henrik Johnsen (100m jr22)
2006 Stafettlaget jr22 (M. Waterloo, E. B. Leer, R. Rypdal, H. Johnsen)
2007 Rasmus Rypdal (100m jr22)
2008 Randi Kjerstad (400m jr22)

 

Ungdomsmesterskapet
Gull
1989 Kjetil Theodorsen (høyde G16)
1991 David Johansen (lengde G16)
1995 Martin Rypdal (300m hekk G15)
1996 Martin Rypdal (300m hekk G16)
2001 Alexander Noreng (100m G16)
2001 Stafettlaget G17-18 (A. Svendsen, D. Weber, M. Waterloo, E. Skaland)
2004 Erik Bræck Leer (100m G17)
2005 Henrik Johnsen (200m G18/19)
2012 Martin Trane (tresteg G17)
2013 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 2000m G17)
2014 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 2000m G18/19)
2015 Håvard Vaeng Bernhardsen (kappgang 2000m G15)
2015 Vilde Lundin (kappgang 2000m J16)
2017 Jesper Lundin (kappgang 2000m G15)

Sølv
1991 Kjetil Theodorsen (høyde G17-18)
1995 Brita Molund (tresteg J16)
2000 Alexander Noreng (100m G15)
2004 Erik Bræck Leer (200m G17)
2005 Frida Svendsen (2000m J15)
2011 Martin Trane (høyde G16)
2012 Sigrid Semmingsen (300m hekk J17)
2013 Morten Andersen (tresteg G17)
2013 Sigrid Semmingsen (400m hekk J18-19)
2014 Sigrid Semmingsen (400m J18-19)
2014 Sigrid Semmingsen (400m hekk J18/19)
2014 Vilde Lundin (kappgang 2000m J15)
2015 Kristian Vatne (800m G15)
2016 Erik Folkow (400m G18-19)
2016 Kristian Vatne (800m G16)
2016 Kristian Vatne (3000m G16)
2018 Tone Lise Pedersen (kappgang 2000m J15)

Bronse
1990 Kjetil Theodorsen (høyde G17-18)
1995 Martin Rypdal (lengde G15)
1996 Tanja Theodorsen (tresteg J16)
2000 Stafettlaget G15-16 (R. Rypdal, A. Noreng, Ø. Fredriksen, E. Skaland)
2001 Daniel Weber (100m G17-18)
2002 Markus Waterloo (100m G17-18)
2002 Kristin Nyheim (slegge J16)
2002 Kjærstin Berntzen (diskos J15)
2004 Rasmus Rypdal (100m G18-19)
2005 Henrik Johnsen (100m G18-19)
2005 Frida Svendsen (800m J15)
2011 Sigrid Semmingsen (300m hekk J16)
2011 Sigrid Semmingsen (høyde J16)
2012 Martin Trane (høyde G17)
2013 Sigrid Semmingsen (400m J18-19)
2017 Haakon Andreas Hangstad (1500m hinder G15)
2017 Maja Kristine Eriksen (kappgang 2000m J15)
2018 Abelone Holm Irgens (3000m J18-19)
2018 Jesper Lundin (1500m hinder G16)

Ungdomsmesterskapet innendørs (2004-)

Gull
2005 Henrik Johnsen (200m G18/19)
2007 Erik Bræck Leer (60m G20/22)
2008 Henrik Johnsen (60m G20/22)
2012 Nikolai Bjerkan (60m G20/22)
2013 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 1500m G17)
2013 Nikolai Bjerkan (60m G20/22)
2014 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 1500m G18/19)
2015 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 1500m G18/19)
2015 Jakob Solli Lind (800m G15)
2016 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 1500m G20/22)
2016 Håvard Vaeng Bernhardsen (kappgang 1500m G16)
2017 Jesper Lundin (kappgang 1500m G15)
2018 Erik Folkow (400m G20/22)

Sølv
2005 Rasmus Rypdal (60m G20/22)
2005 Rasmus Rypdal (200m G20/22)
2012 Sigrid Semmingsen (høyde J17)
2013 Tomas Bjerknesli (60m G18/19)
2014 Vilde Lundin (kappgang 1500m J15)
2014 Sigrid Semmingsen (60m h J18/19)
2014 Sigrid Semmingsen (60m J18/19)
2015 Vilde Lundin (kappgang 1500m J16)
2015 Eirik Mannsverk (200m G15)
2017 Maja Kristine Eriksen (kappgang 1500m J15)
2017 Abelone Holm Irgens (1500m J17)
2018 Anna Wang Ørjavik (200m J15)
2018 Abelone Holm Irgens (1500m J18/19)
2019 Abelone Holm Irgens (800m J18/19)

Bronse
2005 Henrik Johnsen (60m G18/19)
2005 Elin Holien (høyde J20/22)
2006 Rasmus Rypdal (60m G20/22)
2006 Rasmus Rypdal (100m G20/22)
2007 Karen O Gjerstad (lengde J20/22)
2011 Sigrid Semmingsen (høyde J16)
2012 Martin Trane (tresteg G17)
2012 Ole-Martin Eidesen (60m G18/19)
2015 Eirik Mannsverk (lengde G15)
2015 Jakob Solli Lind (1500m G15)
2015 Johanne Skaaraas (1500m J15)
2016 Elias Lynum Ringkjøb (stav G16)
2018 Abelone Holm Irgens (800m J18/19)
2019 Erik Folkow (400m G20/22)
2019 Abelone Holm Irgens (1500m J18/19)

 

Nordisk mesterskap i kappgang

Gull
2015 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 10000m U20)

Sølv
2014 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 10000m U20)
2016 Fredrik Vaeng Røtnes (kappgang 20 km U23)

Bronse
2015 Knut Wang Ørjavik (kappgang 5000m U18)
2015 Vilde Lundin (kappgang 5000m U18)
2016 Vilde Lundin (kappgang 5 km U18)